Potrzebna pomoc

Artykuł „Potrzebna pomoc” może ciebie, drogi czytelniku, zaskoczyć swoją ciut odrębną tematyką od tej głównej dostarczanej na tymże blogu, jaką jest rozwój osobisty. Pomimo wszystko w pośrednim stopniu jego treść zahacza o doskonalenie siebie w dwóch głównych aspektach: rekrutacji i strategii tworzenia bloga w oparciu o zespół współpracowników. Co więcej, artykuł może zainspirować do określonych zmian w zależności, od tego, po której stronie jesteś, pracownika, czy pracodawcy.

W skrócie, jest to studium przypadku niestandardowego ogłoszenia rekrutacyjnego, z drugiej strony, to pomysł na strategię tworzenia zespołu pracowników potrzebnych do tworzenia biznesu, jakim jest blog, prawie po zerowych kosztach. Rozwinięcie poznaj sam w treści poniżej:

Potrzebna pomoc

Poprzednio wspomniałem, że chciałem przestać pracować, w pojedynkę i w tym roku postanowiłem stworzyć zespół. Cóż, nadszedł na to czas. Jestem gotowy by zatrudnić ludzi, więc jeśli praca ze mną brzmi interesująco proszę czytaj dalej.

Jeśli czytasz mego bloga przez jakiś czas, pewnie spodziewasz się, że zastosuję nietradycyjne metody rekrutacji. Masz rację J

Po napisaniu artykułu “10 powodów, dla których nie powinieneś zostać zatrudniony” nie powinno być niespodzianką, że nie jestem zainteresowany tworzeniem nudnych, korporacyjnych stanowisk, a potem szukaniem ludzi by wypełnili te z góry określone pozycje, to tak jakbym budował część tej korporacyjnej machiny. Mój biznes jest zbyt płynny na tego typu usztywnienia. Potrzebuję ludzi, którzy mogą być elastyczni, łatwo adoptują się i chcą robić rzeczy, które należy wykonać. Brzmi to jak prawda dotycząca małego biznesu ogółem – bądź, co bądź – ludzie wykonują wiele rzeczy przypisanych do innych stanowisk niż te, które sprawują.

Po drugie, uważam, że tradycyjny model pracodawca – pracownik jest za bardzo zakorzeniony w idei epoki przemysłowej. Mój biznes jest bardzo twórczy i rozwijający się, dlatego potrzebuję ludzi zorientowanych na rozwój, którzy będą sami siebie motywować do rozwijania nowych umiejętności i zdobywania nowych doświadczeń. Jestem świadomy, że wiele korporacji wydaje miliony na trenowanie swoich pracowników, ale to nie jest sedno mego biznesu.

I w końcu, nie chcę ludzi, którzy chcą pracować tylko po to by zapłacić za rachunki. Chcę ludzi, którzy będą mieli serce do pracy, którzy będą zmotywowani by pomóc tworzyć i dostarczać rosnące doświadczenie dla innych – i uczestniczyć w silnej grupie pełnej energii, która jest dedykowana dla tego celu.

Mnóstwo ludzi szuka teraz pracy, a ja mam o wiele więcej pracy niż mogę sam udźwignąć. Mam mnóstwo możliwości i potrzebuję pomocy by kontynuować swoje projekty. Uważam, więc, że to najwyższy czas by zacząć budować zespół.

Rozważania ekonomiczne

Będę szczery do bólu. Bezrobocie jest bardzo wysokie. W stanie gdzie, mieszkam, bezrobocie jest na poziomie 13%-14%, szacuje się, że tak naprawdę jest na poziomie większym, niż 22%, jeśli weźmiesz pod uwagę ludzi, którzy przestali szukać pracy.

Mnóstwo ludzi potrzebuje pracy. Ja mam jej pod dostatkiem do zaoferowania.

Wielu z nich myśli, że potrzebują pieniędzy by opłacić swoje rachunki, ale tak naprawdę nie. To są tylko społecznie uwarunkowane potrzeby. Ludzie potrzebują jedzenia i schronienia, a jeśli maja to, nie potrzebują pieniędzy.

To nie jest sytuacja, kiedy ja musiałbym płacić ludziom za pracę, jaką wykonują dla mnie. Potrzebuję tylko upewnić się, że ich podstawowe potrzeby są wystarczająco spełnione i w tej sytuacji nie powinno być problemem znalezienie dużej liczby osób, którzy chcieliby pracować dla mnie za darmo.

To eliminuje również mnóstwo biurokracji. Jeśli nie musze płacić ludziom, mam mniej papierkowej roboty, mniej podatków i więcej pieniędzy na inwestycje w rosnący biznes. Jeśli ludzie nie są oficjalnie pracownikami, nie muszę martwić się o regulacje, zasady, które pojawiają się w relacji pracodawca – pracownik. To wspaniale redukuje złożoność mego biznesu i powoduje, że jest on szczuplejszy i bardziej wydajny, co oznacza, że możemy dostarczać więcej wartości po mniejszych kosztach. To również oznacza, że możemy oferować niższe ceny za produkty i serwis.

W świetle powyższego, rozważałem wiele różnych modeli pracowników, próbując ustalić, co będzie najlepsze dla mego biznesu, moich wartości i dla bieżącej gospodarki. Ostatecznie zdecydowałem się na model, z którym czuje się bardzo dobrze.

Niewolnictwo

Muszę przyznać, że tak naprawdę nie chcę pracowników. Gdybym chciał pracowników, zatrudniłbym ich kilka lat temu. Wchodząc w szczegóły, wiem, że dla mnie zatrudnianie pracowników nie jest właściwym kierunkiem. To nie jest to, czego tak naprawdę pragnę.

To, czego tak naprawdę chcę to budowanie pracowników niewolników.

Niewolnictwo rozwiązuje tak wiele problemów, z którymi miałbym do czynienia gdybym zrekrutował osoby lub gdybym pracował z niezależnym kontrahentem. Nawet stażyści, którym się nie płaci mogą być uciążliwi. Niewolnictwo jest wyraźnie najlepszą opcją.

Ten model również zrównuje się bardzo dobrze z moimi trwającymi poszukiwaniami D/s. Nie chcę by moi pracownicy nazywali mnie szefem. To brzmi ułomnie. Wolałbym być nazywany Mistrzem. To lepsze dla mego poczucia wartości.

Mam ponad rok doświadczenie, jako Mistrz i lubię myśleć, że dobrze sobie w tej roli radzę. Mam wspaniałego niewolnika, który pracuje ze mną ponad rok, z czego cieszę się ogromnie. Jakkolwiek, ona jest bardziej osobistym niewolnikiem, niż biznesowym, chociaż robi ogromną pracę dostarczając mi raporty z nowego bloga. Ostatecznie to daje mi do myślenia, że taki model mógłby być wspaniały gdybym również rozszerzył go na mój biznes.

Dobrą informacją jest to, że jestem bardzo życzliwym Mistrzem. Nie mam na celu wykorzystania, czy wymuszania na niewolnikach, więc nie ma, o co się martwić. Używam tylko pozytywnych form i metod kształcenia. Jestem bardzo dobry w wyrażaniu wdzięczności i uznania. Chcę by moi niewolnicy byli szczęśliwi i spełnieni. Z nieszczęśliwymi niewolnikami nie jest fajnie pracować.

Kobiety mogą być również atrakcyjne. Chciałbym mieć jedną, jako moją sekretarkę. Dlaczego mógłbym chcieć wypełnić ten wakat pracownikiem – i być poddanym wszystkim tym uciążliwym zasadom i regulacjom i potencjalnym płatnościom, które się z tym wiążą, – jeśli mogę ten wakat uzupełnić chętnym niewolnikiem? To nie wymaga myślenia – zatrudnianie niewolników zamiast pracowników to znacznie więcej zabawy.

Również na określone stanowiska preferuję kobiety (jak misjonarki), nie chce zmagać się z prawnymi aspektami odnośnie dyskryminacji opartej na płci (płeć niewolnika jest niesamowita), religią (nie możesz mieć dwóch Mistrzów), wysokością (niżsi niewolnicy są łatwiejsi do zdominowania), etc. Nieświadome niewolnictwo może być nielegalne, ale dobrowolne niewolnictwo jest perfekcyjnie legalne i nie jest regulowane przez jakieś uciążliwe prawo, z którym musiałbym sobie radzić gdybym zatrudnił pracowników.

Również uważam, że nazwa niewolnik jest bardziej szczera i bardziej autentyczna niż określenie pracownik. Ja dowodzę. Ty jesteś posłuszny. To jest proste i szczere.

Korzyść z niewolnictwa

Na szczęście niewolnictwo nie dotyczy tylko pracy, pracy, pracy. Mam zamiar zaopiekować się moimi niewolnikami, więc są również całkiem niezłe korzyści dla nich. Uważam, że jeśli raz rozważysz styl życia, jaki zniewolenie może zaoferować, na pewno zgodzisz się, że jest to lepsze niż regularna praca.

Po pierwsze będę szczęśliwy, gdy nakarmię i dam schronienie dla niewolników, jeśli mieszkają w Las Vegas (albo chcą się przenieść), wiec dostaną darmowe mieszkanie i wegańskie jedzenie. Mam duży dom w jednym z najfajniejszych sąsiedztw w Las Vegas, i mam kilka wolnych pokoi, które spokojnie mogłyby być przeznaczone dla niewolników. Moglibyśmy prawdopodobnie umieścić 2-4 niewolników w każdym pokoju.

Niewolnicy będą mieli również pełny dostęp do basenu i spa. Wyobraź sobie relaksowanie się w gorącej wannie z bąbelkami wśród gwiazd w pustynnej nocy po dniu ciężkiej pracy. Twoje niewolnicze zakwaterowanie będzie całkiem luksusowe, zdecydowanie lepsze niż ma większość pracowników.

Jako mój niewolnik będziesz zanurzony w osobistym rozwoju. Otrzymasz cenne umiejętności, nauczysz się wewnętrznego systemu mego biznesu i będziesz miał możliwość spędzania czasu z innymi ludźmi nastawionymi na rozwój. Będziesz otoczony przez niezwykłych, wspierających ludzi z grupy twoich kolegów niewolników, zachęcających ciebie do stania się najlepszym niewolnikiem, jakim możesz tylko być.

Jako niewolnik nie będziesz musiał martwić, że zostaniesz zwolniony, bo nie jesteś zatrudniony. Jeśli staniesz się zarozumiały, najgorsza rzecz, jaka może się stać to, że mogę ciebie wymienić na kogoś innego. Więc wciąż możesz cieszyć się byciem niewolnikiem, ale nie u mnie, jako u twego Mistrza. Cieszę się żartobliwie niewolnictwem, w końcu potrzebuję ich by byli posłuszni, a nie prostaccy.

Kolejna korzyść z niewolnictwa to to, że nie musisz martwić się o odkrywanie celu swego życia. Wiem, jakim wyzwaniem i zmyleniem może być ustalenie tego. Na szczęście, jeśli staniesz się moim niewolnikiem, moją odpowiedzialnością stanie się znalezienie celu dla ciebie. Twoim celem będzie obsługiwanie mnie i mego biznesu i pomoc w jego wzroście, prosperowaniu i dostarczaniu silnej wartości dla innych ludzi.

Pełna niewola może brzmieć jak duże zobowiązanie, ale mogę podjąć decyzję z łatwością za ciebie. Możemy zacząć od okresu próbnego, 3-6 miesięcy – próbne niewolnictwo. Wtedy zobaczysz czy to lubisz. Jeśli w którymś momencie podczas tego okresu zdecydujesz, że niewolnictwo nie jest dla ciebie, przywrócimy twoją wolność i wyślemy ciebie na twoją własną drogę. Zawsze silnie wierzę, że najpierw trzeba spróbować zanim znajdzie się właściwy model. Uważam, że jeśli raz zasmakujesz niewoli, nigdy nie zechcesz wrócić.

Oczywiście nagrody za pełne zniewolenie mogą być lepsze w długim okresie. Jeśli jesteś w stanie wzbudzić we mnie zaufanie i jeśli zobaczę, że naprawdę ciężko pracujesz i jesteś lojalny, wtedy mogę zaoferować ci korzyści podróżowania ze mną po całym świecie. Chciałbym zrobić warsztaty w innych miastach, zarówno w USA jak i za granicą, więc będę potrzebował kilku niewolników by to się stało. Jak brzmią te wszystkie opłacone podróże do Europy? To może być twoją okazją życia.

Teraz oczywiście zrzekniesz się swojej wolności by mieć dostęp do tych wszystkich korzyści, ale czy skorzystasz z nich w pełni?

Widzisz…niewola jest nową wolnością. Pomyśl, jakie uwalniające będzie nie myśleć dłużej o płaceniu czynszu, pozwolenie sobie na zdrowe jedzenie lub szukanie, tego, co robić w życiu. Będziesz miał mnóstwo zdrowego jedzenia, luksusowe schronienie i nieograniczone możliwości społeczne. Automatycznie odziedziczysz znaczący cel w życiu – pomaganie ludziom by byli szczęśliwsi i bardziej wypełniali swoje życie i będziesz tworzył bardziej świadomą planetę. Jako wartościowy członek zespołu będziesz w stanie wnieść silny wkład. Będziesz otoczony przez łaskawego Mistrza i kolegów niewolników, którzy kochają ciebie i będziesz doceniony i obsypany wdzięcznością za twoje świadczenia.

Pomyśl o ile twoje życie, jako mego niewolnika, będzie szczęśliwsze. Dla niektórych to marzenie, które może się spełnić.

Jak się zgłaszać

Jeśli bycie moim niewolnikiem brzmi dla ciebie dobrze – jestem pewien, że tak – proszę ubiegaj się poprzez napisanie maila na contact page. Musze domagać się byś użył regularnego maila. Nie będę akceptował mailowych aplikacji.

Kompetentny wnioskodawca na niewolę musi być:

  • lojalny
  • posłuszny
  • uległy
  • troskliwy i współczujący
  • pracowity
  • łatwo uczący się
  • zajebisty (w przypadku niektórych stanowisk)
  • zabawny (ale nie prostacki czy zarozumiały)
  • nastawiony na rozwój

Proszę dołącz osobisty list, w którym opisz zainteresowanie pracą ze mną. Jaki rodzaj pracy przemawia do ciebie? Jak byś chciał siebie rozwijać? Co mógłbyś wnieść do mego biznesu i do tego obszaru?

Czy chcesz pomóc w udoskonaleniu strony www Mistrza, asystować w ułatwianiu warsztatów na żywo, być osobistym asystentem, być Mistrza sekretarką, etc? Jeśli to list, to proszę dołącz zdjęcie.

Byłoby dla mnie pomocne zobaczenie twego wykształcenia i historii zatrudnienia i jakie specjalne umiejętności posiadasz, ale proszę tylko wyślij mi swoje CV. Twoja historia pracy nie jest głównym czynnikiem, który będę rozważał, a w niektórych przypadkach nie jest najważniejszym elementem.

Musze wiedzieć gdzie jest twoje serce. Co jest dla ciebie w życiu ważne i jak to niewolnictwo wpasowuje się w cały obraz?

Ostatecznie daj mi znać, jeśli chciałbyś przenieść się do Las Vegas (lub jeśli już tu mieszkasz) i jeśli masz możliwość spotkania się na ujarzmiającą rozmowę kwalifikacyjną w pewnym momencie. Mógłbym potencjalnie użyć wirtualnych niewolników do niektórych zadań, ale to nie to samo, co wspólnie ulokowani niewolnicy. Wciągające środowisko jest znaczącą częścią doświadczania ujarzmienia. Im więcej osób będzie mnie nazywać Mistrzem osobiście, tym bardziej będę zmotywowany by wykonywać swoja pracę bardzo dobrze.

Oczywiście nie potrzebuję wiedzieć, jakie masz wymaganie, co do zarobków, bo takowych nie otrzymasz.

Jeśli jesteś ciekawy czy jestem w stanie zaoferować zdrowotny plan, chce by moi niewolnicy byli zdrowi i w formie. Będę sprawdzał, czy wykonujesz dużo ćwiczeń i że jesz tylko wegańskie jedzenie, więc często nie będziesz chorował. Jeśli wpadniesz pod autobus, to będzie wielka strata, ale jestem pewien, że jak wydobrzejesz będziesz w stanie wykonywać jakąś pracę. Zrobimy, co w naszej mocy by przywrócić cię do zdrowia.

Szczerze żałuję, że nie będę w stanie zniewolić wszystkich, którzy pragną i zasługują na to. Jeśli będziesz wykfalifikowanym kandydatem i jeśli wciąż będzie miejsce, zrobię, co w mojej mocy by ciebie przygarnąć. Nawet, jeśli nie będę w stanie zniewolić ciebie od razu, jest możliwe, że dzięki ciężkiej pracy wewnątrz grupy, może będziemy w stanie nabyć nieruchomości, będą w stanie zmieścić więcej niewolników. Więc nie trać nadziei, jeśli nie przejdziesz pierwszej rundy. Jeśli naprawdę tego chcesz, możemy znaleźć sposób by to spełnić.

Moj plan dotyczący zespołu może wydawać się niekonwencjonalny, ale myślę, że możesz zobaczyć w nim logikę. To jest strategia wygrany – wygrany. Ja wygrywam, bo mam zespół oddanych, lojalnych, posłusznych pomocników i nie mam do czynienia ze stresującą biurokracją. Moi niewolnicy wygrywają, bo mają darmowe jedzenie, zakwaterowanie, szkolenie, miłość, zachętę i niezwykły styl życia, a w niektórych przypadkach … flirtowanie. Moi czytelnicy korzystają z obfitej ilości wartości takiej jak lepsza, jakość strony www, nowego produktu i serwisu oferowanego po korzystnych kosztach. Po latach zmagania się z wymyślaniem sposobu na zbudowanie zespołu zgodnego z moimi wartościami, w końcu odkryłem ścieżkę, która wzbudza we mnie emocje.