Oswajanie Kolibra

Zwykle kiedy jestem w <a href=”http://garnitury-meskie.pl” title=”Garnitury męskie” target=”_blank”>Garnitury męskie</a> domu obserwuję kolibry. Chociaż nie mam żadnego karmnika, ptaki kochają przesiadywać na moim podwórzu i ćwierkotać pod oknem. Czasem udaje mi się zobaczyć kilka z nich jak krążą w okolicy.

Ostatnio nawet chciałem spróbować dotknąć jednego… nie w sposób napastliwy, ale pokazując mu swoje dobre zamiary i zapraszając go w ten sposób do kontaktu. Kolibry szybko się płoszą, dlatego jeśli nie zechcą zostać pogłaskane, nie uda Ci się to nigdy.

Mniej więcej tydzień temu, jeden fruwał mi nad głową, ale wciąż zachowywał dystans 12 cm. Kolibry maja tak małe nóżki, że mogą siadać na najcieńszych gałęziach, a mój wielki paluch  mógłby zrobić im krzywdę (nie obrażam się o to, bo taka jest prawda).

W końcu wczoraj po raz pierwszy się udało.

Zaledwie kilka kroków od moich drzwi przyjaciel dostrzegł na drzewie kolibra siedzącego wygodnie w swoim gnieździe, o którego istnieniu nie miałem pojęcia. Było ono dość małe, tak w sam raz dla jednego ptaka, z którego z jednej strony wystawała mu głowa i dziób, a z drugiej pióra ogona.

Przywitałem się z nim i spytałem czy mogę go pogłaskać. Nie zaprzeczył, więc wywnioskowałem, że nie ma nic przeciwko. :D

Wydawał się być zadowolony, kiedy delikatnie musnąłem mu pleców.

Po chwili wyfrunął i pokręcił się koło gniazda, jakby chciał nam się lepiej przyjrzeć. Kiedy zaglądnęliśmy do gniazda, znaleźliśmy tam dwa malutkie jajeczka. Obaj rozpłynęliśmy się w zachwycie. Uśmiechnąłem się i powiedziałem koliberkowej mamie, że nie musi się o nie martwić.

Rankiem wyszedłem na inspekcję. Dziś jest bardzo wietrznie, więc nie byłem pewien czy ptak wciąż będzie w gnieździe. Była i wysiadywała swoje jaja. Pogłaskałem ją ponownie, a ona otworzyła dziób jakby chciała powiedzieć mi cześć.

Nigdy wcześniej nie udało mi się dotknąć kolibra, więc sądzę, że dobrze jest wcześniej okazać swoje zamiary. Tylko kilka tygodni minęło od powzięcie zamiaru do jego realizacji.

Dla mnie doświadczenie to ma szczególnie symboliczne znaczenie, podobnie jak sny. Ostatnio byłem strasznie szczęśliwy i wesoły; wszystko mi się udawało. Co więcej przez ostatnie 2 tygodnie jadłem tylko produkty w 100% surowe, a to także daje mi zadowolenie. Kolibry symbolizują radość, więc w sposób symboliczny mogłem dotknąć szczęścia zamiast go tylko odczuwać.

Nie wiem czy ten wpis ma dla was jakieś znaczenie, ale chciałem podzielić się z kimś swoją radością. Kolibry są naprawdę słodkie. ;)